Resultater
 

 

Forsiden

Nyheder

Stutteriet

Resultater

Hingste

Hopper

Føl

Plage

Bedækninger

Salg

Solgte heste

In memorium

Farvegenetik

Galleri

Kontakt

Links

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

På denne side vil kunne findes nogle af de resultater vi opnår til diverse skuer og kåringer.
Alle resultater fremgår af de enkelte ponyers egne sider.

________________________________________________________________

Halloween Show - Sølvesborg Sverige

Dommer: Maria Jansson

Shady Acres Zephyr
88788 = 39 point
Klassevinder. Nr. 1 af 2
Champion Mini Føl


__________________________________________________________________

Gørlev Plageskue


Dommere: Jan Bjørnshøj og Pernille Bjerre

Shady Acres Yesirée
22 dyrskuepoint (ud af 24)
Klassevinder: Nr. 1 af 4
Bedste 1 års hoppe på tværs af racer!

___________________________________________________________________

Udstilling, Bråvesta Sverige

Dommer: Birgitta Larsson

Shady Acres Yesirée
88888 = 40 point- GULD
Nr. 1 af 1

_____________________________________________________________________

50 års Jubilæumsshow Sverige 2017

Dommer: Annika Strindgård

Tamelone v. Stal Poldervreugd
99888 = 42 point. GULD
Klassevinder - Nr. 1 af 9

Dommer: Annika Strindgård

Shady Acres Silver Tristar
98887 = 40 point - GULD
Nr. 1 af 1
Unghingst Champion

Dommer: Jane Barry og Helena Kättström

Shady Acres Yesirée
88888 = 40 point - GULD
Klassevinder - Nr. 1 af 4



Dommer: Christina Ivarsson

Shady Acres Cute Clover
88888 = 40 point - GULD
nr. 5 af 9
1. plads - Agility Minior
2. plads - Handler hopning Junior
4. plads - Agility Junior


______________________________________________________________________

Gørlev Hesteskue 2017


Dommer: Jan Bjørnshøj

Tamelone v. stal Poldervreugd
24 dyrskuepoint (ud af 24)
Nr. 2 af 7
Ærespræmie

________________________________________________________________________

Golden Crown Shetland Show - Sverige 2017

Tamelone v. Stal Poldervreugd
Dommere:
Mr. Libertus Alderkamp: 99889 = 43 point
Mr. Remond Molenkamp: 98898 = 42 point
Samlet: 42,5 point - GULD
Klassevinder - Nr. 1 af 6

Shady Acres Yesirée
Dommere:
Mr. Libertus Alderkamp: 98998 = 43 point
Mr. Remond Molenkamp: 87888 = 39 point
Samlet: 41 point - GULD
Klassevinder - Nr. 1 af 2


Shady Acres Cute Clover
Dommere:
Mr. Libertus Alderkamp: 87888 = 39 point
Mr. Remond Molenkamp: 98888 = 41 point
Samlet: 40 point - GULD


_________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Winthershow 2016

Judge: Susan Hellum

Shady Acres Silver Tristar
98888 = 41 point
Nr. 1 af 3
3 x ærespræmie.
Bedste 2 års hingst
Res. Junior Champion og
Res. Bedst i Racen.


__________________________________________________________________________

Gørlev Plageskue 2016

Dommere: Else Enemark og Jan Bjørnshøj

Shady Acres Royal River
23 dyrskuepoint.
Nr. 1 af 5
2. plads i "Bedste 2 og 3 års hopper" på tværs af racer. 

___________________________________________________________________________

Hoppekåring Sjælland 2016

Dommere: Mr. Peter Tindale og Mrs Mary Davenport

Shady Acres Zita
Kåret: 2kl.Ax - Bedste Mini
Karakterer: 88788 = 39 point
Nr. 1 af 2

___________________________________________________________________________

Hoppekåring Sjælland 2015

Dommere: Mrs. Rachel Brown og Mr. Ian Spence

Pamela of Duke Stable
Karakterer: 98788 = 40 point
Nr. 1 af 2
2.kl.Ax - Bedste Veteran + Bedste Mini Hoppe

__________________________________________________________________________

Gørlev Hesteskue 2015

Dommere: Jan Bjørnshøj og Ole Paarup-Nielsen

Stjernens Mini-Blondie
23 dyrskue point

___________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Show 2015

Dommer: Mrs. J.M. Williams

Silke
88888 = 40 point
Nr. 2 af 4

_____________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Winther Show 2015

Dommer: Mrs. Linda Impey

Shady Acres Royal River
99888 = 42 point
Nr. 1 af 6
Ærespræmie

Zilver Sun v.d. Nijkamphoeve
Vinder af prisen for: "Bedste Vinterpels"


____________________________________________________________________________

Store Hestedag - Føl- og Plageskue - Roskilde 2014

Dommere: Jan Bjørnshøj og Christina Vhirs

Shady Acres Gorgeous Gaya
97889 = 41 point
Nr. 4 af 7
Ærespræmie


___________________________________________________________________________

Hoppekåring Sjælland 2014

Dommere: Mrs Rachel Brown og Mr Ian Spence

Cyselle Liebas
88788 = 39 point
2.kl.A x
Nr. 1 af 3
Bedste Mini Hoppe

____________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Show 2013

Dommer: Mrs Pat Renwick

Sine fra Godrumgård
98789 = 41 point
Klassevinder. Nr. 1 af 10
Senior Reserve Champion
Bedst i Racen
Best in Show Res. Reserve

______________________________________________________________________________

Hingstekåring 2013

Dommere: Anna Stevens og Ian Spence

Waldo v.d. Litherweg
998 89 = 43 point
1. kl.
Nr. 2 af 5

______________________________________________________________________________

Hoppekåring Sjælland 2012

Dommere: Mrs. Anna Stevens and Mr. Ian Spence

Stjernens Gucci-Rush
Point: 989 89 = 43 point
Nr. 1 af 6
Kåret: 1.kl.x
Medium Reserve Champion


______________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Show 2012

Dommer: Mrs. Nicola Dibden

Trewordergrange Rupert Bear
Point: 988 88 = 41 point
Nr. 3 af 3

________________________________________________________________________________

Mountain and Moorland Christmas Show 2011

Dommer: Mrs. Nicola Dibden

Shady Acres Zodiac
Point: 988 98 = 42 point
Nr. 1 af 4
Bedste 1 års hingst
Bedste shetlandspony


________________________________________________________________________________________

Store Hestedag - September 2009 - Føl- og Plageskue
Dommere: Henning Lund Jensen og Jane Lund Ladegård
Bakkegaard's Bellalightning
888 88 = 40 point
Nr. 1 af 3
Bedste mini hoppeføl
Ærespræmie fra Avlsforeningen


_________________________________________________________________________________________